Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

Presidents Cup 2018
Team Schedules - Girls Under 13
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://osysa-prescup2018.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=37B59036-EEDE-4E2E-9E37-BC671F0F3680&tournamentguid=A4E4A721-FB70-4912-BD88-3824F9E5AC81&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket Ladder Display Semi-Final Final      


ALL A B C D      




Advancing to Next Round: top 1 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals Against
 A2 : Columbus United 05 A331x7 2  8  0 
 A1 : CUP 2005 North III031x4 1  -3  4 
 A3 : OP Green UA101x2 0  -1  3 
 A4 : Lady Knights SC 05101x2 0  -4  6 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals Against
 B2 : Impact GFC 2005 Blue333x9 3  9  2 
 B3 : Elite FC U13 Girls Blue310x4 1  -1  3 
 B4 : WU 94 2005G Navy003x3 1  -4  6 
 B1 : FC United G05 Red010x1 0  -4  6 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals Against
 C1 : TempesT HeaT333312 4  11  1 
 C2 : CWSC Elite 200530339 3  3  3 
 C3 : OCA 05 Black30306 2  1  6 
 C5 : FOSC G05 Elite03003 1  -7  11 
 C4 : TFA Premier G0500000 0  -8  10 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals Against
 D1 : Lakota FC G05 Black133310 3  11  2 
 D4 : CUSE G05 Elite133310 3  7  1 
 D2 : CUP 05 South II30014 1  -5  7 
 D3 : CE Black 0500112 0  -7  7 
 D5 : Alliance Cincinnati Blue00101 0  -6  6 

Bracket - Monday, April 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 290099  Fairfield Optimist  07:00 PM  6 C2 vs C5CWSC Elite 2005 2 vs.FOSC G05 Elite1

Bracket - Saturday, April 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 178656  TSC West  09:30 AM  13 C4 vs C1TFA Premier G05 0 vs.TempesT HeaT4

Bracket - Wednesday, April 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 178644  Marr Park  07:00 PM  5 D4 vs D1CUSE G05 Elite 1 vs.Lakota FC G05 Black1

Bracket - Monday, April 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 290103  Clear Creek  07:00 PM  11 D2 vs D5CUP 05 South II 1 vs.Alliance Cincinnati Blue0

Bracket - Friday, May 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 178660  Hobson  05:45 PM  1 C2 vs C1CWSC Elite 2005 0 vs.TempesT HeaT2
 178661  Hobson  05:45 PM  2 C3 vs C4OCA 05 Black 2 vs.TFA Premier G051
 178648  Hobson  05:45 PM  3 D2 vs D1CUP 05 South II 1 vs.Lakota FC G05 Black4
 178649  Hobson  05:45 PM  4 D3 vs D4CE Black 05 0 vs.CUSE G05 Elite3

Bracket - Saturday, May 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 178699  Warrior  08:00 AM  10 A2 vs A1Columbus United 05 A 4 vs.CUP 2005 North III0
 290093  Warrior  08:00 AM  11 A3 vs A4OP Green UA 2 vs.Lady Knights SC 052
 178627  Warrior  09:30 AM  10 B2 vs B1Impact GFC 2005 Blue 4 vs.FC United G05 Red1
 178628  Warrior  09:30 AM  11 B3 vs B4Elite FC U13 Girls Blue 1 vs.WU 94 2005G Navy0
 290100  Warrior  09:30 AM  17 D4 vs D5CUSE G05 Elite 1 vs.Alliance Cincinnati Blue0
 178658  Warrior  11:00 AM  11 C1 vs C3TempesT HeaT 2 vs.OCA 05 Black1
 290096  Warrior  11:00 AM  10 C4 vs C5TFA Premier G05 1 vs.FOSC G05 Elite2
 178646  Warrior  11:00 AM  17 D1 vs D3Lakota FC G05 Black 4 vs.CE Black 050
 178697  Warrior  12:30 PM  10 A1 vs A3CUP 2005 North III 1 vs.OP Green UA0
 290094  Warrior  12:30 PM  11 A4 vs A2Lady Knights SC 05 0 vs.Columbus United 05 A4
 178625  Warrior  02:00 PM  11 B1 vs B3FC United G05 Red 1 vs.Elite FC U13 Girls Blue1
 178626  Warrior  02:00 PM  10 B4 vs B2WU 94 2005G Navy 1 vs.Impact GFC 2005 Blue5

Bracket - Sunday, May 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 178624  Warrior  08:00 AM  11 B2 vs B3Impact GFC 2005 Blue 2 vs.Elite FC U13 Girls Blue0
 178623  Warrior  08:00 AM  10 B4 vs B1WU 94 2005G Navy 1 vs.FC United G05 Red0
 178659  Warrior  09:30 AM  3 C4 vs C2TFA Premier G05 0 vs.CWSC Elite 20052
 290097  Warrior  09:30 AM  9 C5 vs C3FOSC G05 Elite 1 vs.OCA 05 Black4
 178647  Warrior  11:00 AM  1 D4 vs D2CUSE G05 Elite 3 vs.CUP 05 South II0
 290101  Warrior  11:00 AM  2 D5 vs D3Alliance Cincinnati Blue 0 vs.CE Black 050
 290098  Warrior  02:00 PM  3 C1 vs C5TempesT HeaT 4 vs.FOSC G05 Elite0
 178657  Warrior  02:00 PM  9 C2 vs C3CWSC Elite 2005 2 vs.OCA 05 Black0
 178698  Warrior  03:30 PM  10 A2 vs A3Columbus United 05 A 0 vs.OP Green UA0
 290095  Warrior  03:30 PM  9 A4 vs A1Lady Knights SC 05 0 vs.CUP 2005 North III0
 178645  Warrior  03:30 PM  2 D2 vs D3CUP 05 South II 0 vs.CE Black 050

Bracket - Wednesday, May 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 290102  Voice of America Park  03:30 PM  9 D1 vs D5Lakota FC G05 Black 4 vs.Alliance Cincinnati Blue0

Semi-Final - Saturday, May 19, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 178772  Voice of America Park  12:00 PM  9 Columbus United 05 A 3 vs.Lakota FC G05 Black1
 178773  Voice of America Park  12:00 PM  10 Impact GFC 2005 Blue 2 vs.TempesT HeaT5

Final - Sunday, May 20, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 178789  Voice of America Park  12:00 PM  11 Columbus United 05 A 1 vs.TempesT HeaT0






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.