Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

Presidents Cup 2018
Team Schedules - Girls Under 14
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://osysa-prescup2018.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=DE5D9135-4E1F-4183-87A9-3F4DE4784851&tournamentguid=A4E4A721-FB70-4912-BD88-3824F9E5AC81&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket Ladder Display Semi-Final Final      


ALL A B C D1 D2      




Advancing to Next Round: top 1 place team(s) from Group A, B and C and the winner of D1 vs D2. Play off game D1 v D2 will be held on May 6th at 3:30pm on Warrior Field 3.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals Against
 A3 : Impact GFC 2004 Gray333312 4  14  1 
 A1 : Cup 04g Silver33017 2  1  6 
 A2 : CWSC Academy Elite00336 2  4  3 
 A5 : OP Green UA30014 1  -4  11 
 A4 : Classics Eagles Black 04G00000 0  -15  15 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals Against
 B2 : Columbus United 04A Girls333312 4  11  2 
 B5 : Club Ohio 04 Hilliard03339 3  7  5 
 B1 : Lakota FC G04 Black30306 2  0  14 
 B4 : CWSC United Red03003 1  -4  9 
 B3 : Worth.United 04G white00000 0  -14  18 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals Against
 C3 : Express 2004 Girls331310 3  3  3 
 C2 : Kolping SC Orange G0431138 2  3  5 
 C1 : Lady Warrior 04 White31037 2  2  4 
 C4 : CUSA Crew SC U14G Gold00303 1  -4  7 
 C5 : WCSA Premier 200000 0  -4  9 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D1 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals Against
 E1 : CUP Black 04333x9 3  12  1 
 E2 : OCA 04 Black333x9 3  8  1 
 E3 : CUSE Elite G04100x1 0  -3  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D2 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals Against
 F4 : FC United Red 04030x3 1  -5  7 
 F5 : Freedom 04 Girls003x3 1  -6  9 
 F6 : OP Black100x1 0  -6  6 

Bracket - Friday, April 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 302350  Walnut Hills HS  07:00 PM  1 C2 vs C5Kolping SC Orange G04 2 vs.WCSA Premier 21

Bracket - Wednesday, April 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 302360  North Orange Park  06:00 PM  1 B2 vs B5Columbus United 04A Girls 3 vs.Club Ohio 04 Hilliard1

Bracket - Wednesday, April 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 178711  Marr Park  06:15 PM  5 A1 vs A2Cup 04g Silver 1 vs.CWSC Academy Elite0

Bracket - Sunday, April 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 302359  Lakota East H.S.  06:30 PM  1 B1 vs B4Lakota FC G04 Black 5 vs.CWSC United Red1

Bracket - Tuesday, April 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 302349  Wright State  06:30 PM  Alum C1 vs C4Lady Warrior 04 White 2 vs.CUSA Crew SC U14G Gold0

Bracket - Thursday, April 26, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 290107  Havener Park  06:30 PM  7 A4 vs A5Classics Eagles Black 04G 0 vs.OP Green UA4

Bracket - Friday, May 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 178713  Warrior  05:45 PM  10 A1 vs A4Cup 04g Silver 4 vs.Classics Eagles Black 04G0
 178714  Warrior  05:45 PM  21 A2 vs A3CWSC Academy Elite 0 vs.Impact GFC 2004 Gray2
 302361  Warrior  05:45 PM  11 B1 vs B2Lakota FC G04 Black 0 vs.Columbus United 04A Girls4
 302362  Warrior  05:45 PM  20 B3 vs B4Worth.United 04G white 1 vs.CWSC United Red3
 302351  Warrior  05:45 PM  9 C1 vs C2Lady Warrior 04 White 1 vs.Kolping SC Orange G041
 302352  Warrior  05:45 PM  17 C3 vs C4Express 2004 Girls 1 vs.CUSA Crew SC U14G Gold0
 178795  Warrior  05:45 PM  1 E1 vs F4CUP Black 04 4 vs.FC United Red 040
 290121  Warrior  05:45 PM  2 E2 vs F5OCA 04 Black 4 vs.Freedom 04 Girls0
 290122  Warrior  05:45 PM  3 F6 vs E3OP Black 0 vs.CUSE Elite G040

Bracket - Saturday, May 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 178709  Warrior  12:30 PM  17 A1 vs A3Cup 04g Silver 0 vs.Impact GFC 2004 Gray4
 290105  Warrior  02:00 PM  17 A2 vs A5CWSC Academy Elite 4 vs.OP Green UA0
 302363  Warrior  02:00 PM  3 B1 vs B3Lakota FC G04 Black 7 vs.Worth.United 04G white3
 302364  Warrior  02:00 PM  9 B4 vs B5CWSC United Red 0 vs.Club Ohio 04 Hilliard1
 302353  Warrior  03:30 PM  3 C1 vs C3Lady Warrior 04 White 0 vs.Express 2004 Girls1
 302354  Warrior  03:30 PM  9 C4 vs C5CUSA Crew SC U14G Gold 2 vs.WCSA Premier 21
 290123  Warrior  03:30 PM  17 E3 vs F4CUSE Elite G04 0 vs.FC United Red 041
 178793  Warrior  03:30 PM  10 F5 vs E1Freedom 04 Girls 1 vs.CUP Black 045
 178794  Warrior  03:30 PM  11 F6 vs E2OP Black 0 vs.OCA 04 Black2

Bracket - Sunday, May 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 178710  Warrior  08:00 AM  2 A2 vs A4CWSC Academy Elite 3 vs.Classics Eagles Black 04G0
 290109  Warrior  08:00 AM  1 A3 vs A5Impact GFC 2004 Gray 5 vs.OP Green UA1
 302366  Warrior  08:00 AM  9 B2 vs B4Columbus United 04A Girls 2 vs.CWSC United Red1
 302365  Warrior  08:00 AM  3 B3 vs B5Worth.United 04G white 0 vs.Club Ohio 04 Hilliard4
 302357  Warrior  09:30 AM  2 C1 vs C5Lady Warrior 04 White 3 vs.WCSA Premier 22
 302356  Warrior  09:30 AM  1 C2 vs C3Kolping SC Orange G04 2 vs.Express 2004 Girls2
 178791  Warrior  11:00 AM  3 E1 vs F6CUP Black 04 4 vs.OP Black0
 290124  Warrior  11:00 AM  9 E2 vs F4OCA 04 Black 3 vs.FC United Red 041
 290125  Warrior  11:00 AM  10 E3 vs F5CUSE Elite G04 0 vs.Freedom 04 Girls2
 290112  Warrior  12:30 PM  1 A1 vs A5Cup 04g Silver 2 vs.OP Green UA2
 178712  Warrior  12:30 PM  2 A3 vs A4Impact GFC 2004 Gray 4 vs.Classics Eagles Black 04G0
 302367  Warrior  12:30 PM  3 B1 vs B5Lakota FC G04 Black 2 vs.Club Ohio 04 Hilliard6
 302368  Warrior  12:30 PM  9 B2 vs B3Columbus United 04A Girls 4 vs.Worth.United 04G white0
 302358  Warrior  02:00 PM  2 C2 vs C4Kolping SC Orange G04 3 vs.CUSA Crew SC U14G Gold1

Bracket - Sunday, May 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 302355  Warrior  11:30 AM  1 C3 vs C5Express 2004 Girls 2 vs.WCSA Premier 21

Semi-Final - Saturday, May 19, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 178896  Voice of America Park  02:00 PM  3 Impact GFC 2004 Gray 1 vs.CUP Black 042
 178897  Voice of America Park  02:00 PM  4 Columbus United 04A Girls 2 vs.Express 2004 Girls1

Final - Sunday, May 20, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 178641  Voice of America Park  08:00 AM  4 CUP Black 04 2 vs.Columbus United 04A Girls1






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.